U17 Boys

Mitchell Ross

Round 1 Round 2 Round 3 Semi Finals Grand Final
Kempsey Sharks    
 
Kempsey Sharks
October 4, 2019
Kempsey Sharks 28-0 Koori Brothers United
Robert Smith (Field 3)
 
 Kempsey Sharks
Koori Brothers United
October 4, 2019
Kempsey Sharks 24-0 2829 CAB Next Gen Coonamble
Kelvin Dates (Field 2)
Recap
 
Koori Brothers United
 
 
 Kempsey Sharks
2829 CAB Next Gen Coonamble
October 7, 2019
Kempsey Sharks 20-12 Wijadjuri United
Kelvin Dates (Field 2)
 
2829 CAB Next Gen Coonamble
October 4, 2019
2829 CAB Next Gen Coonamble 16-8 Redfern City
Robert Smith (Field 3)
 
 2829 CAB Next Gen Coonamble
Redfern City 
 
Redfern City
 
 
 Kempsey Sharks
Toronto West Lakes
October 7, 2019
Kempsey Sharks 12-10 Western Koori Eels
Bill Smith (Field 1)
 
Toronto West Lakes
October 4, 2019
Toronto West Lakes 6-24 Wijadjuri United
Kelvin Dates (Field 2)
 
 Wijadjuri United
Moree Boomerangs
October 4, 2019
Wijadjuri United 16-8 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Moree Boomerangs 12-22 Wijadjuri United
Robert Smith (Field 3)
Wijadjuri United
 
Wijadjuri United
 Wijadjuri United
Bellbrook Bulldogs 
October 4, 2019
Bellbrook Bulldogs 6-22 Yamboora Roos
Robert Smith (Field 3)
Yamboora Roos
October 4, 2019
Yamboora Roos 18-20 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
Yamboora Roos
 La Perouse Panthers
Central Coast United 
October 4, 2019
Central Coast United 8-12 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
La Perouse Panthers
 
La Perouse Panthers
 
Koori Connection
 
Koori Connection
October 4, 2019
Koori Connection 6-12 Gomeroi All Stars
Kelvin Dates (Field 2)
 
 Gomeroi All Stars
Gomeroi All Stars
October 4, 2019
Gomeroi All Stars 0-20 Butucarbin Titans
Robert Smith (Field 3)
 
Gomeroi All Stars
 
 
 Butucarbin Titans
Dhinawhan Dreaming Connections
October 7, 2019
Butucarbin Titans 0-52 Western Koori Eels
Richard Green (Field 5)
 
Dhinawhan Dreaming Connections
October 4, 2019
Dhinawhan Dreaming Connections 6-16 Butucarbin Titans
Robert Smith (Field 3)
 
 Butucarbin Titans
Butucarbin Titans 
 
Butucarbin Titans
 
 
 Western Koori Eels
South Taree 
 
South Taree
October 4, 2019
South Taree 6-10 Combined Countries
Kelvin Dates (Field 2)
 
 Combined Countries
Combined Countries
October 4, 2019
Combined Countries 6-18 Western Koori Eels
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Combined Countries 20-0 Campbelltown Ghosts
Robert Smith (Field 3)
Combined Countries
 
Campbelltown Ghosts
 Western Koori Eels
Toomelah Tigers 
October 4, 2019
Toomelah Tigers 4-26 Cabbage Tree Island
Robert Smith (Field 3)
Cabbage Tree Island
October 4, 2019
Cabbage Tree Island 0-14 Western Koori Eels
Robert Smith (Field 3)
Cabbage Tree Island
 Western Koori Eels
Western Koori Eels 
October 4, 2019
Western Koori Eels 20-4 Western Sydney United
Robert Smith (Field 3)
Western Koori Eels
 
Western Sydney United
Round 1 Round 2 Round 3 Semi Finals Grand Final Semi Finals Round 3 Round 2 Round 1
Kempsey Sharks       Koori Connection
  
Kempsey SharksKoori Connection
October 4, 2019
Kempsey Sharks 28-0 Koori Brothers United
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Koori Connection 6-12 Gomeroi All Stars
Kelvin Dates (Field 2)
  
 Kempsey SharksGomeroi All Stars 
Koori Brothers United
October 4, 2019
Kempsey Sharks 24-0 2829 CAB Next Gen Coonamble
Kelvin Dates (Field 2)
Recap
October 4, 2019
Gomeroi All Stars 0-20 Butucarbin Titans
Robert Smith (Field 3)
Gomeroi All Stars
  
Koori Brothers UnitedGomeroi All Stars
  
  
 Kempsey SharksButucarbin Titans 
2829 CAB Next Gen Coonamble
October 7, 2019
Kempsey Sharks 20-12 Wijadjuri United
Kelvin Dates (Field 2)
October 7, 2019
Butucarbin Titans 0-52 Western Koori Eels
Richard Green (Field 5)
Dhinawhan Dreaming Connections
  
2829 CAB Next Gen CoonambleDhinawhan Dreaming Connections
October 4, 2019
2829 CAB Next Gen Coonamble 16-8 Redfern City
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Dhinawhan Dreaming Connections 6-16 Butucarbin Titans
Robert Smith (Field 3)
  
 2829 CAB Next Gen CoonambleKempsey SharksButucarbin Titans 
Redfern City 
October 7, 2019
Kempsey Sharks 12-10 Western Koori Eels
Bill Smith (Field 1)
 Butucarbin Titans
  
Redfern CityButucarbin Titans
  
  
  
Toronto West LakesSouth Taree
  
Toronto West LakesSouth Taree
October 4, 2019
Toronto West Lakes 6-24 Wijadjuri United
Kelvin Dates (Field 2)
October 4, 2019
South Taree 6-10 Combined Countries
Kelvin Dates (Field 2)
  
 Wijadjuri UnitedWestern Koori EelsCombined Countries 
Moree Boomerangs
October 4, 2019
Wijadjuri United 16-8 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
 
October 4, 2019
Combined Countries 6-18 Western Koori Eels
Robert Smith (Field 3)
Combined Countries
October 4, 2019
Moree Boomerangs 12-22 Wijadjuri United
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Combined Countries 20-0 Campbelltown Ghosts
Robert Smith (Field 3)
Wijadjuri UnitedCombined Countries
  
Wijadjuri UnitedCampbelltown Ghosts
 Wijadjuri UnitedWestern Koori Eels 
Bellbrook Bulldogs  Toomelah Tigers
October 4, 2019
Bellbrook Bulldogs 6-22 Yamboora Roos
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Toomelah Tigers 4-26 Cabbage Tree Island
Robert Smith (Field 3)
Yamboora RoosCabbage Tree Island
October 4, 2019
Yamboora Roos 18-20 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Cabbage Tree Island 0-14 Western Koori Eels
Robert Smith (Field 3)
Yamboora RoosCabbage Tree Island
 La Perouse PanthersWestern Koori Eels 
Central Coast United  Western Koori Eels
October 4, 2019
Central Coast United 8-12 La Perouse Panthers
Robert Smith (Field 3)
October 4, 2019
Western Koori Eels 20-4 Western Sydney United
Robert Smith (Field 3)
La Perouse PanthersWestern Koori Eels
  
La Perouse PanthersWestern Sydney United